Çift Saatlerin Anlamı

2017 Çift saatlerin anlamları, nasıl ortaya çıktığı, doğru mu yoksa yalandan mı ibaret oldugunun açıklaması ve gerçek dostluklar hakkında detaylı yazılarımızı aşağıda okuyabilir ve çift saat anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Çift Saatlerin Anlamı Nedir? Gerçek mi?

Saatlerin Anlamı

İnsanlar zamanı kontrol ettiği sırada saat ve dakika aynı anda aynı sayıya denk geldiğinde bunun bir anlamı olduğunu düşünmüş ve bu durum insanları çift saatlerin anlamı arayışına itmiştir. Zaman içerisinde dakika ve saatin 07.07, 12.12, 16.16 gibi aynı rakamı gösterdiği çift saatlere çeşitli anlamlar yüklenerek çift saatlerin anlamı ortaya çıkmıştır. Bu anlamlar yıllar içerisinde değişmiş ve günümüze kadar her çift saate değişik anlamlar yüklenmeye devam edilmiştir. Çift saat anlamları genellikle gençler tarafından eğlence için çeşitli yakıştırmalar yapılarak ortaya çıkmıştır. Bu saatlerin anlamının gerçek olduğu düşünülmemeli, eğlence amaçlı olduğu bilinmelidir. Zira hiçbir saat sevdiğiniz insanın kalbini açıp bakacak, onun iç dünyasını bilecek değildir.:)


Çift Saat Anlamları Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Çift saatlere anlam yüklemenin tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmemekle birlikte son yıllarda kulaktan kulağa yayılarak dikkat çekmiştir. Bundan 30 sene öncede benzeri şekilde saat anlamları vardı ve belki ondan 30 sene öncede farklı şekilde anlamlar yükleniyordu. Bu durum belki de günümüzdeki gibi saatlerin icat edildiği yüzyıllar öncesine dayanıyor olabilir. Tabi ki geçen yıllar içerisinde çift saatlere yüklenen anlamlar değişmiş ve her geçen gün değişmeye devam etmektedir. Bu değişimi en çok etkileyen faktör güncel yaşam tarzıdır. Mutlak suretle yeni anlamların çıkış noktası bulunmakta ve kulaktan kulağa yayılarak internet sitelerine de düşmekte ve bazı çift saatlerin anlamı 2017 gibi güncellenerek daha fazla insana yayılmaya devam etmektedir. Adeta viral etkiye sahip olan çift saatlerin anlamı geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2017 yorumlarıyla da gençlerin dikkatini çekmektedir. Sosyal medya paylaşım sayıları her geçen gün artan saatlerin anlamları özellikle Facebook ve Twitter kullanıcılarının ilgisini çekerek toplayarak retweet ve beğeni almaktadır. Bu paylaşımlarında etkisi ile daha hızlı yayılarak her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Çift Saatler Arkadaşımın Aklından Geçenleri Nereden Biliyor?

Aslına bakarsanız sitemizde karşılaştığınız saatlere yüklenen anlamlar yıllar içinde dilden dile dolaşa dolaşa gelen ilgi çekici anlatımlardır. Bu anlatımların en büyük amacı bir anlıkta olsa mutlu olmanız, karşınızdaki arkadaşınızın sizi düşündüğünü hissetmenizdir. Bu anlamlar yıllar içerisinde eğlence amacıyla oluşmuştur. Bir bakıma %100 lük bir gerçeği yansıtması zaten imkansızdır. Buradaki anlamlar açıkçası gençler arasında kurulmuş hikaye veya o an kendisi hakkında öyle hissedilmesini istediği içindir. Hali hazırda burada karşılaştığınız çift saatlerin anlamı gerçek anlamda kaşınızdaki kişiyi etkilemez. Sadece eğlence amaçlı olarak düşünülmeli, bunun karşılığı arkadaşınızdan beklenmemelidir. Zira arkadaşınızın sizi düşündüğü an sadece onlarla sınırlı değildir. Mutlak suretle sizi seven kişilerin aralıkla aklına gelir ve zaman zaman hakkınızda hayaller kurar. Bunları belirli saat ve dakikalara sınırlandırmak ise doğru değildir. Saate baktığınız anda saatin çift rakamı göstermesi ise bir tesadüf veya tevafuk olarak görülmelidir. İkili ilişkilerde yeni tanışan kişiler arasında duygular daha yoğun yaşandığından dolayı karşınızdaki kişi daha uzun süreler sizi aklından geçirecektir. Zamanla insanlar birbirine alıştıkça hem siz hem de arkadaşınız veya eşinizin zihnini meşgul etme süresi azalacak ama sevgi tabi ki kaybolmayacaktır. Zira ömür boyu bir insanın sizi aklından çıkarmadan düşünmesini beklemeyiniz. Duygular bu kadar yoğun yaşanacak olsa insanın kalbi ve zihni bunu kaldıramayacak ve yaptığı işlerde dalgınlığı artıracak belki de dalgınlık sonucu çeşitli istenmeyen şeylerin yaşanmasına olanak tanıyacaktır. Her şeyin aşırısının zararlı olduğunu unutmayınız.

Bu sorunun cevabını detaylı olarak almak için saatlerin anlamı gerçek mi? sayfamızı okuyabilirsiniz.
Saatlerin Anlamı

Çift saatler hakkında en kısa ve öz yorumları sitemizin ana sayfasına tıklayarak 2017 güncellemeleriyle birlikte öğrenebilirsiniz. Öz ve kısa olarak ana sayfamızda yayınlanan saat anlamları hakkında detaylı bilgi edinmek için üzerlerine tıklayarak o saate ait detayların yayınlandığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından incelenerek oluşturulan saat anlamları sürekli güncellenerek en iyi bilgiyi edinmenizi sağlamaktadır. Ayrıca sitemizde aktif olan yorumlar bölümüne düşüncelerini ve deneyimlerinizi yazabilir, daha önce kullanıcılarımız tarafından yazılan tecrübeleri inceleyebilirsiniz. Bu tecrübelerden faydalanmak için birkaç dakika göz gezdirmeniz sizlere de faydalı olacaktır. Kendi tecrübelerinizi de paylaşarak diğer ziyaretçilerimizin bunları okumasına ve yorumlar yaparak değerlendirmesini sağlayabilirsiniz. Farklı insanların yorumları farklı bakış açıları demektir. Farklı bakış açılarıyla yaşadıklarınızı yorumlamak sizin de ufkunuzu açacak, daha iyi bir analiz yaparak durumları değerlendirmenize olanak tanıyacaktır.

Çift Saatlerin Anlamı 2017’de değişti mi?

Aynı sayıya denk gelen çift saatlere yüklenen anlamlar geçen zaman içerisinde toplumun genel durumuna, yaşam tarzındaki değişikliklere göre yeniden yapılanmaktadır. Bu yapılanma elbette gençlerin genel olarak yüklediği anlamlardan toparlanmaktadır. Çift saatlere anlam yüklenmesi sitelerimize gelen yorumlardan, ziyaretçilerimizin yaşadıkları deneyimlerden yola çıkılarak oluşturulmaktadır. Bunun için sitemize yaşamınızdan olan kesitleri aktarmanız önem arz etmektedir. Her geçen sene içerisinde baştan yazılma olmasa da anlamlar değişmekte, bir süre sonra bakıldığında ise toptan tüm anlamlarda değişimler gözlemlenmektedir. 10 sene önce yaşayan neslin 10 sene sonraki nesilden yaşam tarzı ve deneyimleri değiştiği için çift saat anlamları da değişmektedir. Sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı sürekli takip ederek bu değişimlerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Facebook ve twitter hesaplarımıza ulaşmak için aşağıdaki sosyal medya butonlarımızı kullanabilirsiniz.

Sitemizde saat rüyalarının tabiri de bulunaktadır. Rüyada saat görmek sayfamızdan tabiri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir veya tabirini yapmamız için yorumlara deyatlı olarak yazarsanız bu konuda editörlerimiz ücretsiz tabir hizmeti verecerklerdir.

Gercek Dostluk

İnsanlar hakkında düşüncelerinize hakim olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ölçüp tartmayı bir an önce öğrenmeli, bu konuda gerekirse çeşitli kitapları okumalı, bir insanın psikolojisi ve davranışı hakkında fikir sahibi olmalısınız. Size değer veren insanlara sizde değer vermeyi öğrenmeniz gerektiği gibi size sürekli olarak zarar veren insanlardan uzaklaşmayı da öğrenmelisiniz. Arkadaşlarınız arasında seçici olmalı ve sırlarınızı her önünüze gelen arkadaşım dediğiniz kişilerle paylaşmamalısınız. Unutmayın ki paylaştığınız özel durumlar eğer anlattığınız kişi samimi bir dost değilse zamanı geline size karşı kullanabilir ve hatta çeşitli ortamlarda dedikodunuzu yaparak sizi insanlara karşı farklı gösterebilir. Bunun gibi istenmeyen olayların olmasını engellemek ise elbette sizin elinizdedir. Gerçek dost kötü gününüzde sizinle birlikte üzülen ve her daim yanınızda yer alan, iyi gününüzde ise sizinle birlikte sevinen ve yine yanınızda yer alan insanlardır. Samimi dostlar birbirleri hakkında her duyduğuna dostuna sormadan gerçek olduğunu düşünmez, hakkınızda olumsuz yorum yapanlara bana bunları anlatma diye tepki vererek susturur veya sizi savunur. Tabi ki bir savunma olabilmesi için sizin de o konuda haklı olmanız gerekir. Zira gerçek dostlar arkadaşlarını haksız oldukları durumda uyarırlar ve adaletli davranırlar. Sizi haksız yere savunmak yerine aranızı yatıştırabilir ve gerekli durumlarda aranızı düzelterek tartışmaların önüne geçebilir. Gerçek dostluk hakkında şunu belirtmeliyim ki çok nadir insanlardır. Gerçek dost hayatta her zaman karşınıza çıkmaz ve siz öyle sansanız bile dostum dediğiniz kişilerin bir zaman sonra öyle olmadığını öğrenirsiniz. Ömrü boyunca bir insana bir veya birkaç dostla tanışmak nasip olacaktır. Size değer veren dostlarınıza sizde değer vermeli ve onların acısını tatlısını birlikte yaşamalısınız. Yeri gelip başı sıkıştığında yeri gelip içi daraldığında yanında olmalısınız ki gerçek dostluğun hakkını verebilesiniz. Zira hepsini karşı taraftan beklemek sizin samimi bir dost olmadığınızın da göstergesi olacaktır.

Yorum Yaz

* Required information
 
Smile Sad Huh Laugh Mad Tongue Crying Grin Wink Scared Cool Sleep Blush Unsure Shocked
 
 

Yorumlar (22)

Aliye Başaran der ki...
Saatlerin çift denk gelmesiyle ters denk gelmesi arasında fark var mı? Bana bazen ters bazen çift saatler denk geliyor
16th February 2017 1:39am
Yeliz der ki...
hepsinin anlamları farklı farklı içindeki numaraya göre anlam kazanıyor. bak burda anlamları var https://saatlerinanlami.net.tr/ters-saatlerin-anlami
16th February 2017 10:44am
Eşref Haylaz der ki...
Yani banada çift saatler geliyordu arasıra. Anlamları olduğunu arkadaşım söyledi. Hiç bilmiyordum çift saatlerin anlamları çok iyiymiş ya bana hep seviyor çıkıyorLaugh
13th February 2017 10:10pm
Mavi Akar der ki...
Ben ne zaman baksam seni düşünüyor yazıyor ama tık yok nasıl inanayım şimdi ben bunaMad
Bir kere bile nasılsın diye sormadı sevmiyorki beniCrying
Şimdi burda olsa iki tane ağzına vuru döverdim heeCool
26th January 2017 12:45am
Sudenaz ekici der ki...
Dert bende derman saatlerdeLaugh
Birisi onada söylesin lütfen ya benimle hiç ilgilenmiyor. Saat anlamları falanda sökmüyor adama o kadar diyorum gene çift geldi diye tık yok bakayımda ona göre davranayım demiyorBlush
26th January 2017 12:42am
Şule Yazıcı der ki...
Cemil kırarım bacaklarını bana çabuk hediye al bak çift saatler bile öyle diyorLaugh
26th January 2017 12:17am
Esma yıldız der ki...
Bende çift saatlerin anlamını bilmiyordum çok güzelmiş. 10 yaşındayım ama bir sürü saatin anlamını öğrendimSmileLaugh
25th January 2017 10:36pm
irem kara der ki...
bencede gerçek değil ama okumak fln zevkli bence sjjs Grin
19th January 2017 10:24pm
Şemseddin Arıcı der ki...
Dostluk yazısı çok güzel olmuş. bende isterdim öyle bir dostum olsun ama bizde tüm dostlar kazık atma peşinde. anlıyorumki hiçbirisi dost olmayı beceremiyor. Belkide sorun bendedir. Amaaan neyse işte. Çift saatlerin anlamına girdik neler anlatıyoruzSad
4th January 2017 11:51pm
Mevlüt güvenli der ki...
Ne zaman saat baksam çift denk geliyordu. İyiki bakmışım internetten. Saatlerin anlamının olduğundan hiç haber yoktuSad bunlar gerçek mi yoksa salllamamı anlamadım ama. Şimdi bana hep denk geliyor eğer gerçekse bir problem var bende demektir çünkü kimseyi sevmiyorum benScared
26th January 2017 12:40am
Fahriye Yılmaz der ki...
Çift saatlerin anlamını sevmiyorum. Hep o çıkıyor karşıma. Ne zaman saate baksam anlamı hep beni seviyormuşmuş. Ben istemiyorum onu artık.
28th December 2016 4:09pm
Sevgi yılmaz der ki...
Çift saatlerin anlamı gerçekten çok güzel. Ben hep çift saat denk gelince bakıyorum. Güzel anlamlar çıkıyor karşıma. Bu siteyi arkadaşlardan öğrendim burdaki anlamlar daha güzelmiş. Artık çift denk gelen saatlerin anlamı için bu siteye gireceğim.
20th December 2016 4:43pm
Şerife der ki...
Ben her baktğımda çift saat denk geliyor ya. artık anlamına bakmaktan sıkıldım. kurtarın beni bu çift saatlerden yahu Laugh
15th December 2016 11:24am
Nermin Urfa der ki...
Hep saate bakıyorum daha bir kere çift saat denk gelmedi. Arkadaşlarıma hep çift saat denk geliyor. Onlarda çift saatlerin anlamına burdan bakıyormuş banada söylediler burdan bak diye.
14th December 2016 12:42am
Murathan Demir der ki...
Banada çift saat denk geldi. Benden hoşlanıyormuş öyle yazıyor. bende ondan çok hoşlanıyorum ama o farkında değil aslında. Açılmak istiyorum ama açılamıyorum bir türlü. b giün alıcam elime yüzüğü dicem benimle evlenir misin diye ama yemiyor işte Blush
13th December 2016 11:39pm
yeşim der ki...
Ben çift denk gelen saatlerin anlamını yeni öğrendim ama çok güzelmiş anlamları. Şimdi tkındtı oldu hep saate bakıyorum çift denk elsin diye Laugh
13th December 2016 10:43am
Sevda Yürekli der ki...
Yeşimcim öyle olmazki ama baktığın zaman denk gelmesi lazım. öyle sürekli bakmayacaksın ara ara sadece. O zaman denk gelirse olur yoksa olmaz ki.
13th December 2016 12:59pm
Kerim Aymaz der ki...
Niye olmasın ki çifr denk geldi mi geldi. Zaten maksat espiri olsun saat ne bilcek sevgilinin içinden geçeniScared
26th January 2017 12:19am
Arzunaz der ki...
Ben denk gelen çift saat anlamlarına sitenizden bakıyorum hepsi çok güzel çıkıyor. Bu siteyi benim için mi hazırladınız yoksaBlushBlush
13th December 2016 12:21am
Aslı der ki...
Banada hep saatler çift geliyor. Neden acaba?
11th December 2016 5:36am
merve der ki...
Belkide çok saate bakıyorsundur. o yüzden hep çift saatler denk geliyordur.Laugh
11th December 2016 11:59pm
Arzunaz der ki...
Ben çift saat gelsin diye sürekli bakıyorum saate ama kimseye çaktırmıyorum durumuTongue
13th December 2016 12:23am